Pelicansi zaustavili niz Atlante, Bogdanović dobro iskoristio malu minutažu u pobjedi Netsa

BROOKLYN NETSI pobijedili su u svom Barclays Centeru Los Angeles Clipperse sa 102:100 i nastavili lov na osmu poziciju Istoka. Dobro izdanje u redovima domaćina imao je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović.

On je na terenu proveo nešto manje od 18 minuta, što je iskoristio za ubacivanje 11 poena, bio je četvrti strijelac momčadi, uz dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu. Iz igre je gađao 4/9, za tricu 3/7. Najefikasniji kod Netsa, u čiju se momčad vratio Deron Williams nakon 11 utakmica stanke, bili su Lopez s 24 poena te Joe Johnson s 22 poena. Za Clipperse je 22 poena uz 20 skokova zabio DeAndre Jordan, a 20 uz po osam asistencija i skokova Chris Paul.

Priča dana je kraj pobjedničkog niza Atlanta Hawksa. Nakon 19 uzastopnih pobjeda momčad čiji je pomoćni trener Neven Spahija izgubila je na gostovanju kod New Orleans Pelicansa. Završilo je 115:100, već na poluvremenu domaćini su imali +13, a predvodio ih je sjajni Anthony Davis s 29 poena i 13 skokova, dok je Eric Gordon ubacio 20 poena. Jeff Teague je ubacio 21 poen, a Paul Millsap šest poena manje kod Hawksa.

Nastavljen je, međutim, sjajni niz Cleveland Cavaliersa, koji konačno počinju igrati u skladu s očekivanjima. Do 11. vezane pobjede došli su pred svojim navijačima protiv Philadelphije. Kyrie Irving s 24 poena i LeBron James sa 18 poena bili su najefikasniji u redovima pobjednika, za Sixerse su po 18 poena zabili Grant i Covington.

Memphis je uz 23 poena Mikea Conleya sedmi put u nizu svladao Phoenix Sunse, bilo je 102:101 nakon što je 4,5 sekundi prije kraja Jeff Green zabio tricu, a u zadnjem napadu Marc Gasol blokirao Markieffa Morrisa. Grizzliesima je to sedma pobjeda u nizu i deveta u posljednjih deset susreta.

Charlotte Hornetsi iznenadili su Washington gostujućom pobjedom 92:88, s 18 poena vodili su ih Al Jefferson i Brian Roberts. Orlando je upisao deveti uzastopni poraz, kod Oklahome su izgubili 104:97, sjajni Westbrook došao je do triple-double učinka s 25 poena, 14 asistencija i 11 skokova, a pratio ga je Waiters s 24 poena. Za Magic je Oladipo zabio 22, a Vučević 20 poena.

Milwaukee je na krilima Middletonea, autora 25 poena i devet skokova, slavio u Torontu sa 82:75, a Dallas je bez Ronda svladao Minnesotu 100:94, na povratku Rickyja Rubija na parket. Za pobjednike je Monta Ellis zabio 23 poena, a za Timberwolvese Kevin Martin 19.

4. Utah       17 30 .362 14 1/2
 5. Minnesota   8 40 .167 24