Petrić asistent za pobjedu HSV-a kod Kolna

MLADEN PETRIĆ odigrao je vrlo važnu ulogu u pobjedi 1:0 svoje momčadi na gostovanju kod Kölna u 21. kolu njemačkog prvenstva.

U 88. minuti Petrić je asistirao Paulu Guerreru za jedini gol na susretu, koji je HSV-u donio šestu ovosezonsku pobjedu i skok s 13. na 10. mjestobundesligaške ljestvice.

Petrić je okomitom loptom proigrao Guerrera s ruba kaznenog prostora, a ovaj je poentirao iskosa s desne strane prebacivši istrčalog vratara Rensinga. Guerreru je to bio šesti ovosezonski gol, a Petriću druga asistencija.

Najbolju priliku za postizanje gola imao je Petrić u 73. minuti, nakon duplog pasa s Guerrerom, ali je njegov udarac desnicom otišao pokraj vrata.

Petrić je odigrao svih 90 minuta za HSV, kao i Mato Jajalo za Köln. Ivo Iličević odgledao je susret s HSV-ove klupe.

U drugoj utakmici dana Augsburg i Nürnberg remizirali su 0:0.