Pogledajte golčinu kojom je Olić srušio Dortmund!

IVICA OLIĆ zabio je fantastičan pogodak za pobjedu Wolfsburga nad Borussijom Dortmund 2:1!

Četvrtu pobjedu u nizu, i sedmu u 12 kola Bundeslige, upisali su "Vukovi" u napetoj utakmici punoj prilika, ali i prekršaja. Po četiri žuta kartona pokazana su u oba poluvremena, a Neven Subotić je zbog ozljede već u 44. minuti morao napustiti teren.

Dortmund je prvi došao do gola, Marco Reus u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabio je za vodstvo gostiju. Deset minuta nakon odmora Rodriguez je izjednačio, a u 69. minuti Ivica Olić se s desne strane sjurio prema protivničkom šesnaestercu, prošao pored dvojice domaćih igrača i sa nešto manje od 20 metara pogodio suprotni gornji kut za 2:1 i pobjedu.

Mario Mandžukić igrao je svih 90 minuta za Bayern u 3:0 pobjedi nad Augsburgom, ali ovaj put nije zabio. U 4. minuti Boateng je donio vodstvo, Ribery je povisio do poluvremena, a Thomas Muller u sudačkoj nadoknadi iz penala postavio konačni rezultat.

Poslijepodne u Bundesligi obilovalo je golovima. Najviše ih je palo u Leverkusenu gdje je Bayer sa 5:3 porazio HSV.

Južnokorejac Sun Heung-Min zabio je prva dva gola u 10. i 17. minuti, Beister je brzo smanjio, a u 49. je Lasogga donio 2:2. Heung-Min šest minuta kasnije upisao je svoj treći gol na utakmici, a Kiessling udvostručio prednost u 72. minuti. Samo tri minute kasnije Lassoga je smanjio, no Castro je minutu prije kraja riješio pitanje pobjednika.

Schalke je sa 3:1 bio bolji od Werder Bremena. Kroos je doveo goste u vodstvo u 22. minuti, ali u drugom dijelu Schalke je preokrenuo uz dva gola Boatenga i jedan Farfana u sudačkoj nadoknadi.

Veliku pobjedu u gostima ostvarila je Hertha koja je sa 3:2 svladala Hoffenheim. Ben Hatira je u 13. minuti načeo domaće, Ramos iz penala donio 0:2 u 54. minuti, a Salihović je s dva gola u 70. i 82. minuti vratio utakmicu na početak. Samo dvije minute kasnije Ramos je pogodio za 2:3 i pobjedu berlinskog kluba.