Poraz Slavena Bilića, Kelava primio tri komada od Libereca

TURSKI Bešiktaš na kormilu kojeg sjedi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, poražen je u prvoj utakmici 4. pretkola Europa lige na gostovanju kod norveškog Tromsoa, s (2:1).

Iako je Bešiktaš sjajno otvorio susret golom Huga Almeide već u 9. minuti, do kraja su domaćini uspjeli preokrenuti i doći do minimalne pobjede uoči uzvrata u Istanbulu. U 49. minuti na 1:1 je iz jedanaesterca poravnao Thomas Kind Bendiksen, dok im je pobjedu na Alfheim stadionu donio Josh Pritchard pogotkom u 68. minuti.

Češki Liberec upisao je vrijednu pobjedu na gostovanju kod Udinesea (1:3), pa će tako talijanska momčad u uzvratu morati loviti prednost od čak tri gola u gostima koja je postigao predstavnik iz Češke. Lošu večer na vratima Udinesea doživio je bivši vratar Dinama Ivan Kelava koji je primio tri gola.