Probuđeni Vukovi razbili Szolnoki, Spahija: "Neću cjepidlačiti"

CIBONA se probudila! Košarkaši hrvatskog prvaka upisali su drugu pobjedu zaredom nakon dva teška poraza na otvaranju sezone. Nakon Olimpije u Ljubljani, na svom su parketu porazili mađarski Szolnoki sa 87:63.

Momčad Nevena Spahije dobro je otvorila utakmicu i imala +5 na kraju prve četvrtine, Junaković i Jagodić-Kuridža povećali su prednost na +10, a Janning tricom postavio 43:28 na poluvremenu. U trećem periodu Vukovi su serijom 10-0 slomili goste, bježali i na +26, a na onda mirnije priveli utakmicu kraju.

Kod Cibone su najbolji bili Rozić sa 17 i Žižić sa 15 koševa, a momčad Szolnokija predvodio je Warren sa 15 poena.

Spahija: Olimpija i Szolnok nisu kvaliteta Cedevite i Radničkog

"Danas smo za razliku od zadnja dva tjedna bolja momčad. Bilo je dobrih stvari. Naša obrana je dobila potvrdu što smo radili u Ljubljani. Što se tiče napada imali smo tranziciju i bolju igru na postavljenu obranu. Žao mi je što je na kraju mojim igračima popustila koncentracija. Napravili su dosta dobrih stvari pa neću cjepidlačiti. Moram reći da sam zadovoljan igračima koji su ulazili s klupe, a danas Kus nije ulazio jer je bila takva koncepcija. Moramo ostati čvrsto na zemlji jer Union Olimpija i Szolnok nisu kvaliteta Cedevite i Radničkog", rekao je nakon utakmice Neven Spahija, koji svoje misli okreće prema srijedi i prvom nastupu Cibone u Eurokupu protiv francuskog Le Mansa.

Trener Szolnoka Nenad Aščerić dodao je: Cibona je zasluženo pobijedila. Imali smo mnogo promašenih šuteva te dozvolili da primimo puno koševa. Moji igrači još nisu spremni biti fokusirani 40 minuta na ovom nivou, a to se skupo plaća. Našoj momčadi hitno treba jedan stranac. Naši ciljevi su ostvariti bolji rezultat nego prošle godine".

U ranijoj utakmici Široki je u napetoj utakmici uspio sačuvati prednost stečenu u prvom poluvremenu i pobijediti Olimpiju sa 60:58. Igokea je u gostima prelomila utakmicu u trećoj četvrtini i sa 91:77 slavila protiv Mega Vizure.

Jučer je Cedevita je kao gost svladala Zadar sa 73:66 i jedina ima stopostotan učinak.