Real tukao Bilbao: Tomić ubacio 15, Banić 18 koševa

KOŠARKAŠI Real Madrida slavili su u 3. kolu skupine F, drugog kruga Eurolige, protiv Bizkaije Bilbaa. Bilo je 89:73 za momčad Ante Tomića.

Real je veći dio posla u španjolskom derbiju riješio već u prvih 10 minuta igre. Dobili su taj period košarkaši iz Madrida rezultatom 26:16 nakon čega im nije bilo teško samo održavati stečenu razliku. Do poluvremena je ona narasla na +14, da bi na kraju to košarkaši Kraljevskog kluba još malo popravili i slavili s konačnih 89:73.

Iako je Real bio bolji od Bilbaa, Marko Banić (Bizkaia) bio je nešto uspješniji od svog suigrača iz reprezentacije Tomića. Postigao je Banić 18 koševa uz šest skokova za 24 minute provedene na parketu, dok je Tomić, za svega minutu više, ubacio 15, te uhvatio sedam lopti. Banić je ujedno bio i najbolji strijelac svoje momčadi, dok je strijelce Reala predvodio Sergio Rodriguez sa 20 postignutih koševa.

Real je nakon ove pobjede drugi sastav skupine s omjerom pobjeda i poraza 2:1, dok je momčad iz Baskije na 1:2. U četvrtak je na rasporedu drugi ogled skupine u kojem će Unicaja (0:2) ugostiti talijansku Sienu (2:0).

U prvom susretu 3. kola skupine E, grčki Olympiacos uvjerljivo je slavio protiv turskog Efesa Anadolua s 83:65. Grke je po običaju predvodio Vassilis Spanoulis sa 18 koševa, dok je kod gostiju najbolji igrač na parketu bio naš Stanko Barać. On je za nešto malo manje od 22 minute na terenu postigao 14 koševa te upisao osam skokova. Obje su momčadi sada na negativnom omjeru pobjeda i poraza 1:2.

Euroliga, 3. kolo:

Skupina E:

Olympiacos - Efes Anadolu 83:65

CSKA - Galatasaray (četvrtak)

Redoslijed: 1. CSKA 2-0 (-1), 2. Galatasaray 1-1 (-1), 3. Olympiacos 1-2, 4. Efes Anadolu 1-2

Skupina F:

Real Madrid - Bizkaia Bilbao 89:73

Unicaja - Siena (četvrtak)

Redoslijed: 1. Siena 2-0 (-1), 2. Real Madrid 2-1, 3. Bizkaia Bilbao 1-2, 4. Unicaja 0-2 (-1)