Real utišao 20 tisuća navijača Zvezde, sjajna predstava Radoševića u pobjedi protiv Barcelone

U PRVOJ utakmici TOP 16 Eurolige košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida sa 79:72.

U beogradskoj Areni okupilo se oko 20 tisuća navijača koji su pomogli Zvezdi da se sjajno drži sve do kraja treće četvrtine kada je Real napravio seriju od 16-2, koja je prelomila utakmicu.

Međutim, Zvezda je ubrzo uhvatila priključak, ali više nije bilo vremena za preokret i eventualno veliko iznenađenje.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Rudy Fernandez s 15 poena, dok je Reyes dodao 13 poena. Prvo ime u dresu Zvezde bio je Mitrović s 13 poena.

Radošević sa 16 poena potopio Barcu

Od ostalih utakmica, Alba je bila bolja od Barcelone sa 80:70. Fantastičan je bio Leon Radošević sa 16 poena, a Banić je dodao četiri komada. Kod Barcelone, Ante Tomić ubacio je osam poena, dok je Mario Hezonja za 18 minuta na terenu postigao pet poena.

Žorićev Fenerbahče izgubio je nakon produžetaka od CSKA Moskve 81:84. Hrvatski reprezentativac postigao je devet poena.

Dario Šarić ugradio je devet poena u pobjedi svog Efesa na gostovanju kod Laboral Kutxa Vitorije 67:72.