Rocketsi eksplodirali kod Lakersa

HOUSTON Rockets su sinoć uvjerljivo sa 134:108 pobijedili Los Angeles Lakerse, nanijevši im osmi poraz na domaćem terenu.

Rocketsi (37-17) su svoj pobjednički niz produljili na osam utakmica, a predvodio ih je Dwight Howard, kojem je to bila prva utakmica protiv Lakersa u Staples Centru, gdje je proveo prošlu sezonu, i čiji je učinak na kraju bio 20 pogodaka i 13 skokova.

Sinoćnja utakmica za Rocketse je bila utakmica s najviše postignutih pogodaka, s najviše pogodaka iz igre (52), s najviše pokušaja (102) i s najviše pogodaka iz drugog pokušaja(26).

Howard koji je na kraju prošle sezone napustio Lakerse toplo je dočekan u Staples centru, no ubrzo je "ohladio" publiku kada je zabio prvih šest koševa za Houston, a frustracija Lakersovih navijača je dodatno narasla kada je prednost Rocketsa na poluvremenu izunosila čak 21 koš.

Minnesota Timberwolvesi su bili bolji od Indiana Pacersa sa 104:91, a Kevin Love je u pobjedi zabio čak 42 koša uz 16 skokova.

Ricky Rubio je također pridonio pobjedi sa 17 asistencija, dok je Corey Brewer dodao 12 koševa.

Paul George je za Pacerse zabio 35 koševa uz 11 skokova. Nije dopustio da se Pacersi (41-13) predaju iako su vrlo rano u utakmici gubili čak 20 koševa i samo u trećoj je četvrtini zabio 18 koševa kada se Indiana počela vraćati. No Wolvesi (26-28) su odgovorili i nisu pustili prednost. Nakon ovog poraza Indiane Miami je došao na dva boda od vodeće pozicije u Istočnoj konferenciji.

Wolvesi, koji su najbolja NBA momčad po vodstvu u prvoj četvrtini sa zabijenih 28.1 koševa, u prvom su dijelu utakmice zabili 30 koševa i stvorili razliku od 12 koševa. Timberwolvesi su povećali prednost na 40-20 sredinom druge četvrtine prije nego su Pacersi napravili seriju od 17-4. Love je to zaustavio zakucavanjem.

2. Portland 36 18 .667 6 1/2

3. Minnesota 26 28 .481 16 1/2