Samo dvaput u 15 godina: Hrvatska zna kako protiv Tunižana

HRVATSKA rukometna reprezentacija večeras igra dvoboj četvrtfinala Olimpijskih igara, a za ulazak u borbu za medalja valja pulenima Slavka Goluže pobijediti uvijek neugodan Tunis.

Tunis je igrao u skupini A zajedno s Islandom, Francuskom, Švedskom, Argentinom i Velikom Britanijom, a upisao je dvije pobjede i tri poraza, što mi je donijelo četvrto mjesto. Inače, Hrvatska i Tunis samo su se dvaput sastali u posljednjih 15 godina.

Prvi put bilo je to na Svjetskom prvenstvu na Islandu 1995. godine kada je Hrvatska slavila s 26:25. Hrvatska je kasnije prošla u finale gdje je izgubila od Francuske, osvojivši srebrnu medalju.

Do sljedećeg dvoboja čekalo se punih 11 godina. Utakmica se odvila u finalu Svjetskog Kupa 2006. godine, kada je Hrvatska nakon velikih muka slavila s 33:31 i donijela novo zlato natrag u domovinu.