Šest golova u vatrenom liverpulskom derbiju: Sturridge spasio Redse minutu prije kraja!

SJAJAN "Merseyside derbi" odigran je na Goodison Parku, domu Evertona, gdje su dvije liverpulske momčadi zabile šest golova i podijelile bodove.

Derbi je počeo vatreno, već u petoj minuti Coutinho je doveo Liverpool u vodstvo, a samo tri minute kasnije Mirallas je izjednačio. U 19. minuti Luis Suarez je vratio vodstvo "redsa", a nakon odmora i prvih izmjena domaći su preokrenuli utakmicu. Ronelu Lukaku je u 72. donio 2:2, a deset minuta kasnije i vodstvo, no u 89. je Daniel Sturridge na asistenciju Stevena Gerrarda pogodio za konačnih 3:3.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić nije ulazio u igru za domaćine.

Kako to u derbijima biva, igru su prekidali brojni prekršaji i slobodni udarci, ali upisano je i ukupno tridesetak udaraca na gol uz nešto bolju statistiku Evertona, koji je bio tako blizu pobjede.

Everton je posljednji put porazio gradske rivale u listopadu 2010. godine.

Liverpol je ostao drugi s bodom manje od vodećeg Arsenala, dok se Everton probio na peto mjesto.