Sevilla poništila golčine Messija i Neymara, Real na -2 od Barcelone

U 31. KOLU španjolskog nogometnog prvenstva u subotu je Barcelona u gostima kod Seville odigrala 2-2,

Nakon 31. minute vodila 2-0 prekrasnim golovima Messija iz 14. minute te Neymara iz slobodnog udarca 17. minuta kasnije,

Ipak, lijepim udarcem Evera Banege s nešto više od 20 metara Sevilla je prije odlaska na predah smanjila na pogodak zaostatka.

U nastavku je nošena podrškom prepunih tribina Sevilla lovila izjednačenje, a konačno ga je i dočekala u 84. minuti. Tada je Kevin Gameiro iz blizine pospremio loptu u gol nakon lijepe akcije domaćina.

Ivan Rakitić, koji je odigrao cijeli susret za Barcu, uputio je dva udarca po golu svog bivšeg kluba. Njegov pokušaj u 69. minuti blokirali su domaći braniči, a u 90. je dobro pucao sa 20 metara, ali je lopta prošla pored vratnice.

Nakon ovakvog raspleta subotnjeg programa, Real je ranije pobijedio Eibar s 3:0, Barcelona je zadržala prvo mjesto, ali sedam kola prije kraja prvenstva njena prednost je smanjena na tek dva boda.