Spahić donio Sevilli prvu pobjedu u šest utakmica!

EMIR SPAHIĆ donio je veliku pobjedu Sevilli protiv Osasune u 18. kolu Primere čime je završena crna serija od pet uzastopnih poraza.

Jedini gol na utakmici Spahić je zabio u 83. minuti na asistenciju Josea Antonija Reyesa. Reprezentativac BiH u 69. minuti je zaradio i žuti karton. Ivan Rakitić odradio je cijelu utakmicu iza napadača Negreda.

Andalužani su se ovom pobjedom vratili u sredinu ljestvice, dok je Osasuna ostala na začelju.

Levante je s 3:1 porazio Athletic Bilbao. Aduriz je doveo Baskijce u vodstvo u 6. minuti, ali 20 minuta kasnije Lell je izjednačio. Nakon isključenja Laporte u 43. minuti, brojčano nadmoćniji domaćini preko Iborre su preokrenuli već do poluvremena. El Zhar je postavio konačni rezultat u 69. minuti.

Valencia je pobijedila Granadu u gostima s 2:1, a u toj su utakmici domaći ostali s igračem manje, nakon što je Rico u samo dvadeset minuta dobio dva žuta kartona i već u 34. minuti napustio teren. Ipak, domaći su prvi stigli do pogotka. Angulo je u 50. minuti zabio za 1:0, Jonas u 60. izjednačio, a Argentinac Piatti u 83. donio gostima pobjedu.

U La Coruni je pala Malaga. Deportivo je pobijedio 1:0 golom Pizzija u 57. minuti.