Splićani pregazili Mrave u Trnskom!

KOŠARKAŠI Splita pregazili su Zagreb u Trnskom u trećem kolu Lige za prvaka s uvjerljivih 106:78! Uoči početka Lige za prvaka Splićani su izrazili visoke ambicije, a nakon poraza od Cedevite i slavlja protiv Zadra upisali su i drugu pobjedu.

Splićani su odlično otvorili susret serijom 13-0 u prve dvije minute. Momčad Vladimira Androića nije se uspjela oporaviti sve do poluvremena na koje su otišli sa čak 40 koševa zaostatka. Aktualni prvaci bili su znatno oslabljeni izostankom Marija Kasuna, a kakav-takav priključak za gostima održali su zahvaljujući najraspoloženijem Kruni Simonu.

Split je odlično koristio skakačku nadmoć, pa su u drugoj četvrtini napravili novu veliku seriju 15:0 za 59:22. Do poluvremena su pobjegli na 69:29. U nastavku je Split mogao igrati opuštenije dopustivši Zagrebašima da smanje krajem trećeg perioda na -33, a onda su proigrali Mašić i Halilović koji su smanjili zaostatak i držali goste četiri minute bez koša.

Najbolji kod gostiju bili su Luka Babić sa 23 poena, Dijan i Mimica sa po 16, a Vujčić 14 poena. Mašić je za domaće zabio 37 poena, a Mulaomerović 15.

U drugoj utakmici Zadar je na svom parketu lako pobijedio Brod Svjetlost sa 71:50 (9:18, 17:15, 21:8, 24:9). Domaćine su predvodili Ive Ivanov s 20 i Karlo Vragović s 15 koševa, a kod protivnika je najefikasniji bio Pankracije Barać s 19.