Split bez Vujčića pao u Kragujevcu, Zadar pregazio Szolnoki

SPLIT ni nakon šestog gostovanja ne zna za pobjedu van domaćeg terena. U 12. kolu ABA lige poraženi su u Kragujevcu sa 72:63.

Nakon 20 minuta igre Žuti su vodili dva razlike, ali su najlošije odigrali treću četvrtinu u kojoj su postigli samo osam poena, a primili osamnaest.

Utakmicu u Kragujevcu propustio je iscrpljeni Nikola Vujčić, a najbolji u splitskim redovima bili su Vedran Vukušić sa 17 i Ivan Mimica sa 16 poena. Domaću momčad predvodio je Terrico White s 22 koša.

Travis uništio Mađare, Zvezda poražena u Podgorici

Zadar je slavio protiv mađarskog Szolnoki Olaja sa 72:54.

Na poluvremenu Zadrani su imali 22 poena prednosti, ali su u drugom dijelu usporili. Najbolji košarkaš na utakmici bio je Romeo Travis s 18 poena i osam skokova.

Igokea je ostala na vrhu pobjedom kod Krke sa 83:63, dok je Budućnost u Podgorici svladala Crvenu Zvezdu 72:63. Najbolji je bio košarkaš domaće momčadi Gerald Lee koji je za 22 minute postigao 22 poena.