Split pobijedio, Žužul proglasio Ivana Matića novim trenerom!

U 23. KOLU prvenstva Split je uvjerljivo svladao Zadar u Parku mladeži, rezultatom 3:1.  Pred 700 gledatelja riješili su utakmicu već nakon 11. minuta, s dva pogotka iz dva prekida.

Zabio je Glumac, a potom svoj prvijenac i Dujmović. U 52. minuti Bagarić je lijepim golom potvrdio pobjedu, a Ivančić u 65. minuti tek ublažiti poraz Zadrana.

Nakon pobjede vodstvo RNK Split potvrdilo je Ivana Matića kao trajno rješenje na klupi. Mladi trener dolazi "iznutra", poznaje momčad i bio je Mršićev pomoćnik.

Žužul smatra da "najbolje cvijeće raste u vrtu Splita", i brzo se odlučio za Matića, koji se zahvalio na povjerenju, uz najavu da će njegov Split igrati napadački nogomet. Slijedi mu ispit protiv Rijeke u sljedećem kolu.

Početni sastavi:

SPLIT: Zagorac, Ibriks, Križanac, Glumac, Glavina, Dujmović, Radotić, Vojnović, Roce, Bagarić, Bilić

ZADAR: Matković, Sarić, Bilaver, Ješe, Neretljak, Banović, Šimurina, Weitzer, Viduka, Ivančić, Tadić