Srna asistent u velikoj pobjedi Šahtara protiv Dinama

ŠAHTAR je u velikom derbiju ukrajinskog prvenstva u Donjecku pobijedio kijevski Dinamo s 3:1.

Oleksandr Kučer je doveo Šahtar u vodstvo u 19. minuti, a Jarmolenko je izjednačio u 45. minuti. Svojim drugim pogotkom Kučer je vratio vodstvo domaćoj momčadi i to na asistenciju Darija Srne. Hrvatski kapetan izveo je korner s desne strane, a Kučer je poentirao glavom za veliku radost domaćina. Luiz Adriano je postavio konačnih 3:1.

Darijo Srna, kapetan Šahtara, jedini je od četvorice hrvatskih reprezentativaca u ovoj utakmici odigrao svih 90 minuta. Niko Kranjčar je za goste igrao do 69. minute, dok su Eduardo da Silva kod domaćina i Ognjen Vukojević u Dinamu cijelu utakmicu odgledali s klupe.

Dnjipro je na gostovanju kod Vorskle u Poltavi osvojio samo bod iako je do 79. minute vodio s 2:0. Ivan Strinić je u Dnjipru igrao cijelu utakmicu, a Nikola Kalinić do 60. minute.