Srna i Eduardo srušili kijevski Dinamo!

ŠAHTAR je na svojoj Donbas Areni upisao veliku pobjedu protiv velikog rivala, kijevskog Dinama! Ukrajinski prvaci slavili su s 3:1, a golove za Šahtar postigli su kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna, hrvatski reprezentativac Eduardo i Teixeir.

Šahtar je poveo već u 2. minuti susreta kada je Srna majstorski iz slobodnjaka prebacio živi zid i smjestio loptu u gornji desni kut. Ipak, radost domaćih navijača trajala je svega pet minuta, jer je Dinamo zahvaljujući Belhandi vratio utakmicu u egal.

Pri rezultatu 1:1 otišlo se na odmor, a Šahtar je ponovno poveo u 52. minuti kada je Srna dubinskom loptom pronašao Tysona, a ovaj je odmah proslijedio Eduardu koji je spremno čekao na drugoj stativi.

Konačan rezultat postavio je Alex Teixeira pogotkom u 85. minuti. Spomenimo i to da Niko Kranjčar i Domagoj Vida nisu konkurirali za ovaj derbi.