Srna igrač utakmice i asistent, Eduardo ni na klupi u Šahtarovom pobjedničkom startu, Vida i Vukojević kiksali

ŠAHTAR je pobjednički krenuo s obranom ukrajinskog naslova: Slavio je 2:0 protiv Goverle na svojoj Donbass Areni u 1. prvenstvenom kolu.

Golove su postigli Dmitro Grečjškin u 47. i Luiz Adriano u 89. minuti, kojem je za pogodak glavom aistirao kapetan Šahtara i Hrvatske, naravno ubacivanjem s desne strane.

Srna je odigrao cijelu utakmicu na kraju koje je proglašen igračem utakmice, a Eduardo da Silva nije bio u konkurenciji.

Jedini Šahtarov konkurent, kijevski Dinamo, odigrao je tek 1:1 protiv Volina na domaćem terenu.

Poveli su gosti već u 2. minuti preko Jaroslava Kinaša, a Dieumerci Mbokani u 28. minuti postavlja konačan rezultat.

Domagoj Vida igrao je za Dinamo cijeli utakmicu, koju je Ognjen Vukojević gledao s klupe, a Kranjčar niti od tamo.