Subašić 701 minutu bez primljenog gola

VRATAR hrvatske reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco koji je u susretu 21. kola na svom terenu svladao Nantes sa 1:0 (0:0) i tako se učvrstio na petom mjestu ljestvice.

Subašić je sedmu uzastopnu utakmicu, još od studenog, održao svoju mrežu netaknutom, a niz bez primljenog gola produljio na 701 minutu.Protiv Nantesa je upisao dvije obrane i tri uspješne intervencije, a u 93. minuti stativa je spasila njega i Monaco nakon udarca Audela.

Veretout
Veretout
Veretout

Strijelac jedinog gola bio je Bernardo Silva u 73. minuti.

Najdulji niz bez primljenog gola u povijesti francuske lige imao je vratar Bordeauxa Gaetan Huard, koji je izdržao čak 1176 minuta bez primljenog pogotka u sezoni 1992./1993. Subašiću nedostaje još 475 minuta ili više od pet utakmica. Monacu u sljedećih pet kola prijete jaki protivnici, Lille, Lyon, Guingamp, Montpellier, Nice i PSG.

Monaco sada ima 36 bodova, dva manje od četvrtog Paris SG-a, a tri od trećeg Saint-Etiennea s tim da će Paris SG svoj susret 21. kola igrati u nedjelju na svom terenu protiv Evian TG-a, a Saint-Etienne će također u nedjelju gostovati kod Rennesa. Nantes je osmi sa 31 bodom.

Lyon se izdvojio na vrhu

Vodeći sastav prvenstva Lyon kao gost je svladao Lens i tako pobjegao drugom Marseilleu na četiri boda prednosti. "Lavovi" su do nove, šeste pobjede zaredom stigli autogolom Gbamina (22-ag) i pogotkom iz kaznenog udarca Lacazettea (26-11m) u razmaku od samo četiri minute sredinom prvog poluvremena. Lyon sada ima 45 bodova, a drugi Marseille, koji će u nedjelju ugostiti Guingamp, je na 41.

Lorient je iznenadio Lille na svom travnjaku i slavio s 1:0, a gol za pobjedu zabio je Guerreiro u 59. minuti.

U uzbudljivoj utakmici Montpellier je u gostima porazio Metz sa 3:2 i ostao na četiri boda iza Monaca koji drži peto mjesto, posljednje koje vodi u Europu sljedeće sezone.

Montpellier je poveo iz penala golom Barriosa u 17. minuti. Samo tri minute kasnije sudac je označio jedanaesterac za Metz, a N`Gbakoto je izjednačio. U 39. minuti Bussmann je zabio za preokret na 2:1, no u drugom dijelu gostima je trebalo samo devet minuta za izjednačenje, Barrios je donio 2:2, a u 69. zaključio hat-trick za tri boda Montpellierea.

REZULTATI 21. KOLA:

Lens - Lyon 0:2 (Gbamin 22-ag, Lacazette 26-11m)

Toulouse - Bastia 1:1 (Braithwaite 77 / Ahamada 48-ag)

Lorient - Lille 1:0 (Guerreiro 59)

Metz - Montpellier 2:3 (N'Gbakoto 20-11m, Bussmann 38 / Barrios 17-11m, 53, 69)

Monaco - Nantes 1:0 (Silva 73)

Caen - Reims 4:1 (Roberge 3-ag, Privat 8, Al. Yahia 29, Koita 76-11m / Charbonnier 27-11m)