Subašić spasio Monaco od PSG-a

DANIJEL SUBAŠIĆ obranio je mrežu Monaca u derbiju kola protiv PSG-a. Utakmica je završila bez golova.

Srećom po hrvatskog vratara zbog žutih kartona nije bilo najboljeg strijelca PSG-a Zlatana Ibrahimovića, ali na njega je jurišao trojac Pastore, Cavani, Lavezzi. Parižani su nadigrali domaće, ali zakazali u realizaciji, a udarce koje su uspjeli uputiti u okvir gola zaustavio je najbolji vratar francuske lige ove sezone.

U prvih 20 minuta gotovo da i nije bilo prilika, samo jedan udarac PSG-a kojeg je obranio Subašić u 16. minuti kada je Cavani pucao posred gola. U prvom poluvremenu Parižani u pet puta pucali na Subašićev gol, ali samo jednom u okvir. Monaco je tek jednom zaprijetio gostima.

U drugom dijelu PSG je pojačao pritisak i redao prilike, ali niti jedan pokušaj nije prošao hrvatskog vratara.

U 53. i 55. gosti su zapucali dvije sjajne prilike, Pastore i Matuidi poslali su loptu pored lijeve stative. U 57. je pucao Pastore, a dvije minute kasnije i Lavezzi, ali Subašić je ponovo uhvatio u ruke. U 63. Suba je istrčao na Pastorea koji se sjurio prema njegovom prostoru i prisilio ga da puca pored gola. Subašić je u 89. dobio žuti karton zbog zadržavanja igre.

Montpellier je ranije pobijedio Nice sa 2:1. Gosti su poveli iz penala u 36. minuti, a u 45. Dabo je izjednačio za Montpellier. U 66. Barrios je preokrenuo na konačnih 2:1.

Montpellier je s utakmicom manje skočio na 6. mjesto, ima dva boda manje od 4. Monaca i 12 manje od vodećeg Lyona s kojime se susreće u sljedećem kolu.

Monaco - PSG 0:0