Tri penala, dva preokreta i isključenje: Dragovoljac ipak slomio Splitovu desetoricu

HRVATSKI DRAGOVOLJAC pobijedio je RNK Split sa 3:2 u prvoj utakmici 35. kola hrvatskog prvenstva. Sudac Ivo Krečak pokazao je čak tri penala, a i jedan crveni karton.

Pred 800 gledatelja na NŠC "Stjepan Spajić" u Sigetu sudio je Krečak iz Šibenika. Dragovoljac je bolje otvorio utakmicu, a Splićani su tek nakon 20 minuta počeli ozbiljnije prijetiti. U 21. je Belle sjajno izigrao domaću obranu, ali njegovi suigrači nisu iskoristili izglednu šansu. Samo pet minuta kasnije prvi put se oglasio šibenski sudac Krečak.

Doležal je utrčao u kazneni prostor Splita, Glumac ga je pratio u stopu, obojica su pali pred vratarom na desetak metara, a sudac Krečak odmah je pokazao crveni karton Glumcu i pokazao na bijelu točku. Bačelić-Grgić zabio je lako za 1:0.

U 30. minuti Doležal je ponovo pobjegao čuvarima, ali splitski vratar Zagorac istrčao je na vrijeme.

I s igračem manje gosti su držali ritam i veći posjed lopte, a tek u 71. minuti uspjeli su se vratiti u igru. Krečak je ovaj put sudio penal za goste, a s bijele točke pogodio je Mate Bilić. I onda je uslijedilo ludilo.

Samo tri minute kasnije Erceg je ušao s loptom u kazneni prostor "Crnih" te između dvojice braniča sjajno pogodio suprotni kut za preokret na 1:2. U 75. minuti novi penal: Bačelić-Grgić je pao nakon dvojbenog kontakta s Vojnovićem u kaznenom prostoru, a Doležal pogodio za izjednačenje na 2:2.

Splićani su jurnuli po pobjedu koja im nosi Europu, ali pet minuta prije kraja stigao je novi šok. Bačelić-Grgić je sa 15-ak metara lijepim udarcem zabio svoj 10. prvenstveni gol i donio "dragovoljcima" pobjedu 3:2.

Ovom pobjedom Hrvatski dragovoljac bodovno se poravnao sa Slavenom Belupom na diobi devetog mjesta na ljestvici, oba kluba imaju po 29 bodova, tri manje od Osijeka i Zadra, dok je peti Split ostao na 51 bodu, koliko ima i četvrta Lokomotiva, koja drži posljednje mjesto koje vodi u Europsku ligu.

Hrvatski dragovoljac - Split 3:2

REZULTATI 35. KOLA
Petak:
 Hrvatski dragovoljac - Split  3-2 (Bačelić-Grgić 27-11m, 85, Doležal 77-11m / Bilić 71-11m, Erceg 74)