Valentina Pereglin uzela juniorsku broncu na EP-u u streljaštvu

DRUGOG dana Europskog prvenstva u streljaštvu koje se održava u finskom Vierumäkiju hrvatska juniorka Valentina Pereglin ostvarila je sjajan uspjeh.

Osvojila je brončanu medalju u gađanju zračnim pištoljem. Novi je to sjajan uspjeh hrvatskih predstavnika nakon što je u četvrtak Ante Krišto, također zračnim pištoljem u konkurenciji juniora, osvojio srebrnu medalju.

Iako prehlađena i bez velikih rezultata na posljednjim treninzima, Pereglin je pogodila 380 krugova. Zlato je osvojila Poljakinja Joanna Tomala, a srebro Bjeloruskinja Nadžeja Leanavec.

U ekipnom natjecanju hrvatske su djevojke imale skroman domet budući Arisa Šerifović (355 krugova) i Valentina Kozumplik (350) nisu uspjele ostvariti rezultat sukladan svojim mogućnostima, pa su završile 12. Pobijedile su Poljakinje, ispred Njemica i Francuskinja.