Vatreni Le Classique: PSG pobijedio Olympique, 30 uhićenih navijača

U DERBIJU "sjevera i juga" i 31. kola Le Championnata, PSG je na Parku prinčeva pobijedio Olympique 2:1 i na vrhu tablice se poravnao s Montpellierom koji ima utakmicu manje.

Vodstvo sastavu Carla Ancelottija donio je već u 6. minuti Jeremy Menez svojim petim ovosezonskim golom.

Do kraja prvog dijela mreže se nisu tresle, ali jesu u nastavku i to  dva puta u samo tri minute. Prvo je Andre Ayew glavom u 59. minuti donio Marseilleu izjednačenje, da bi u 61. minuti Alex, također glavom, postavio, pokazalo se, konačnih 2:1 za domaćine.

PSG je od 86. minute igrao bez pocrvenjelog Mohameda Sissoka, ali do kraja je Marseilleu bilo premalo vremena za postizanje izjednačujućeg gola. PSG se sada uz utakmicu više bodovno izjednačio s vodećim Montpellierom, dok je Marseille ostao bez pobjede u svim natjecanjima u 11 uzastopnih utakmica. Posljednji im se puta takva kriza dogodila davne 1962. godine.

Trideset uhićenih prije i za vrijeme derbija

Tijekom utakmice, na tribinama je uhićeno 18 navijača zbog bacanja petardi i dimnih bombi po tribinama i terenu.

Brojka se tako, s neredima izvan stadiona prije susreta, popela do 30 uhićenih osoba.

U preostale dvije odigrane utakmice Caen je savladao Bordeaux 1:0 i došao do važnih bodova u borbi za opstanak, dok je Nica bila bolja od Lorienta 2:0.