Vida, Srna i Kalinić izborili polufinale ukrajinskog Kupa

TRI ukrajinska kluba, u kojima važne uloge igraju trojica hrvatskih reprezentativaca, izborila su polufinale ukrajinskog Kupa.

Kijevski Dinamo prošao je dalje s ukupnih 4:1 protiv Zorye nakon današnje pobjede 2:0 u uzvratu na svom terenu. Domagoj Vida odigrao je svih 90 minuta u obrani domaćih.

Nikola Kalinić proveo je 90 minuta u napadu Dnipra protiv Čornomoreca iz Odesse, ali nije uspio zabiti. Njegova momčad od 52. je igrala s čak dva igrača manje nakon isključenja Chygrynskog i Vasylieva. Dnipro je ipak slavio s 1:0 golom Skakhova u 28. minuti za ukupnih 4:0 u dvije utakmice.

Šahtar je pobjedom 1:0 nad Metalistom iz Kharkiva potvrdio prolaz u polufinale s ukupnih 3:0. Jedini gol u uzvratu zabio je Adriano u 49. minuti, a Darijo Srna kapetanski je predvodio "Rudare" cijelu utakmicu.