Video - Dva penala i igrač više premalo za Blackburn: Carroll u 91. donio pobjedu Redsima!

JEDINA premierligaška utakmica ovog utorka ponudila je pravi spektakl. Liverpool je sa 3:2 slavio kod Blackburna iako su od 25. minute imali igrača manje, a i dva penala dosuđena protiv njih.

Utakmicu su Redsi otvorili furiozno, momčad Kennyja Dalglisha lako je dolazila u priliku za gol, a već u 13. minuti mrežu domaćih zatresao je Maxi Rodriguez, a samo tri minute kasnije dodao je i drugi gol.

U 25. minuti Liverpoolov vratar Brazilac Doni prekršajem je zaustavio Yakubua zbog čega je "nagrađen" crvenim kartonom, a sudac je pokazao na jedanaesterac.  Umjesto Donija na gol je stao Brad Jones koji je ušao umjesto braniča Flanagana. Nigerijcu je udarac s bijele točke obranio 29-godišnji treći vratar i rezultat je, nakratko, ostao nepromijenjen.

Yakubu se deset minuta kasnije iskupio pogotkom glavom nakon što ga je lijepo poslužio David Dunn. S rezultatom 1:2 se otišlo na predah, a nastavak je, s obzirom na sve što se događalo, mnogo obećavao i nije razočarao.

Andy Carroll zabio nakon 517 minuta

Jones je u 61. minut reagirao nespretno kao i Doni ranije, ali ovaj put sudac je poštedio goste drugog crvenog kartona i pokazao mu samo žuti, a Yakubu je lako zabio za 2:2.

Liverpool je nastavio prijetiti do samog kraja susreta, a u prvoj minuti sudačke nadoknade izborili su slobodni udarac. Daniel Agger proslijedio je loptu glavom na Blackburnov peterac, a tamo ju je dočekao Andy Carroll i zabio nakon 517 minuta posta.

Pojačanje vrijedno 35 milijuna funti donio je svojoj momčadi sedmu gostujuću pobjedu ove sezone. No, "redsi" su i unatoč pobjedi ostali osmi s jednim bodom manje od sedmoplasiranog Evertona.

Blackburn se, pak, s bodom mogao izvući iz zone ispadanja, ali je to uništio Carroll pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Liverpool ostao bez dvojice vratara uoči polufinala FA kupa

Velikih problema imat će Liverpool sljedećeg vikenda kada igraju u polufinalu FA kupa na Wembleyju. Pepe Reina isključen je kolo ranije zaradivši tri utakmice suspenzije, a sada su ostali i bez Donija. Jones će im biti jedina uzdanica na golu nakon što je večeras za dlaku izbjegao isključenje.