Video - Kraljevi bez milosti: Real utrpao Racingu četiri komada

REAL MADRID je povećao prednost na 13 bodova ispred Barcelone u utrci za naslov prvaka u španjolskoj Primeri. Barem na jedan dan. "Kraljevi"  su na Santiago Bernabeu slavili protiv Racing Santandera s 4:0 u sklopu 24. prvenstvenog kola.

Igrači trenera Josea Mourinha sve su riješili do poluvremena kada su imali rezultatsku (2:0) ali i brojčanu prednost (igrača više).

Poveo je Real nakon svega šest minuta igre pogotkom Cristiana Ronalda. Bio mu je to 28. pogodak ove sezone u Primeri. Ključan trenutak utakmice ipak se dogodio u 39. kada je zbog drugog žutog kartona, u svega 13 minuta, igru morao napustiti Domingo Cisma iz gostujućeg sastava. Pet minuta kasnije Real je već imao 2:0 nakon što je Karim Benzema iskoristio asistenciju Xabija Alonsa.

Mreže su u nastavku mirovale sve do 73. minute kada je Argentinac Angel Di Maria zabio svoj prvi pogodak ove godine u svom također prvom nastupu. Naime, Argentinac je zbog ozljede propustio sve utakmice Reala u 2012. godini.

Točku na i stavio je svojim drugim pogotkom Benzema u pretposljednjoj minuti utakmice.

Real sada ima 61 bod na prvenstvenoj ljestvici što mu je ujedno i drugi najbolji rezultat u klupskoj povijesti nakon sezone 1960/1961 kada su imali 62.

Recimo da su se pred kraj utakmice, izgleda lakše, ozlijedila dva igrača Reala - Cristiano Ronaldo i Angel di Maria. U nedjelju će valjda biti izvjesnije o kakvim je ozljedama riječ.

U ranije odigranoj utakmici Getafe i Espanyol odigrali su bez pobjednika 1:1.