NOGOMETAŠI Udinesea nastavili su sjajan niz na domaćem terenu, te su pobjedom nad Romom u prvoj utakmici 13. kola Serije A zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice.

Udinese je upisao šestu pobjedu u isto toliko utakmica na svom Friulliju. Večeras je pala Roma sa 2:0, ponovo zahvaljujući ubitačnim kontra-napadima nogometaša trenera Francesca Gudolina.

Roma je u prvom poluvremenu imala nešto više loptu u svom posjedu, opasno je prijetila nakon Pjanićevih kornera, ali je Samir Handanovič na golu Udinesea bio nesavladiv. Drugo poluvrijeme je ponudilo daleko bolji nogomet.

Udinese je zaigrao mnogo bolje i došao je do pobjede koja im je osigurala vodeću poziciju na ljestvici. Antonio Di Natale je u 79. minuti devetim golom u sezoni donio prednost domaćinu, a minutu prije kraja utakmice Mauricio Isla je postavio konačnih 2:0.

Serie A, 13. kolo:

Udinese - Roma 2-0 (Di Natale 79, Isla 89)

Poredak: 1. Udinese 24 (12 utakmica), 2. Juventus 22 (-2), 3. Lazio 22 (-1), 4. Milan 21 (-1), 5. Roma 17...