Vratar heroj: U 95. minuti donio bod Toulouseu

ALI AHAMADA, 21-godišnji vratar, heroj je Toulousea. Nogometaši Rennesa su sve do pete minute sudačke nadoknade u gostima kod Toulousea držali vodstvo 2:1 kojim bi došli do druge ovosezonske pobjede. No, u završnim je sekundama pogodio Ali Ahamada.

Vratar je u 95. minuti otišao u napad i nakon slobodnog udarca podmetnuo glavu i matirao kolegu iz Rennesa Benoita Costila. Ali Ahamada je postao time prvi golman poslije 1996. godine koji je postigao pogodak u elitnom razredu francuskog nogometa.

Lorient je u posljednjim trenucima utakmice protiv Nice uspio zadržati nepobjedivost u ovosezonskom izdanju Le Championnata. Odigrao je 1:1 protiv gostiju s Azurne obale. Nica je povela u 40. minuti pogotkom Camela Meriema, a Lorient je s igračem manje uspio doći do izjednačenja. Strijelac je u 88. minuti bio Kevin Monnet-Paquet. Nakon šest kola Lorient na kontu ima po tri pobjede i tri remija, identično kao i PSG koji je na krilima Ibrahimovića razbio Bastiju.

Jedina momčad bez pobjede u ligi i dalje je Troyes koji je s 3:1 poražen od Sochauxa, a Reims je s 2:0 pobijedio Nancy.