Žorić i Simon ubacili 33 poena: Unicaja slavila u Francuskoj

UNICAJA je u četvrtak navečer došla je do četvrte pobjede u Euroligi. Španjolci su slavili kod Chalona s 88:78 u sklopu 5. kola.

Hrvatski reprezentativci Krunoslav Simon i Luka Žorić kombinirano su ubacili 33 poena. Simon je za 18 minuta na parketu postigao 18 koševa, dok je Žorić za 23 minute ubacio 15 koševa uz sedam skokova.Najefikasniji kod domaćina s 24 poena bio je Blake Schilb.

Dodajmo kako je Bešiktaš je kao gost upisao vrijednu pobjedu kod Lietuvos Rytasa s 73;67, a sjajan je u turskim redovima bio Damir Markota. Krilni centar postigao je 13 poena i upisao šest skokova.

Euroliga, 5. kolo:

Skupina A:

Cantu - Fenerbahçe (kasnije)

Skupina B:

Chalon - Unicaja 78-88

ALBA Berlin - Maccabi Tel-Aviv (kasnije)

Redoslijed: 1. Maccabi Tel-Aviv 4-0 (četiri utakmice), 2. Unicaja 4-1 (+1), 3. ALBA 2-2, 4. Siena 1-3, 5. Chalon 1-4 (+1), 6. Asseco Prokom 1-3

Skupina C:

Emporio Armani Milan - Olympiakos (kasnije)

Skupina D

CSKA – Barcelona 60-81

Lietuvos Ryras – Beşiktaş 67-73

Redoslijed: 1. Barcelona 5-0, 2. CSKA 4-1, 3. Beşiktaş 3-2, 4. Brose Baskets 1-3 (-1), 5. Lietuvos Rytas 1-4, 6. Partizan 0-4 (-1)