Ademar Leon - Zagreb 37:25

U PRVOM finalnom susretu Europskog Kupa kupova u Lenu su rukometaši španjolskog Ademara svladali hrvatskog prvaka Zagreba sa 37:25 (16:15).

Zagrepčani nisu uspjeli iz Španjolske odnijeti povoljan rezultat, poraz od 12 pogodaka daje gotovo nikakve šanse za naslov uoči uzvrata za sedam dana u Ledenoj dvorani Doma sportova. U prvom poluvremenu je momčad Line Červara uspijevala kontrolirati utakmicu, da bi od 36. minute Španjolci, potpomognuti gromoglasnim navijanjem gledateljstva, posve dominirali susretom. U samoj završnici su rukometaši Zagreba posve ostali bez snage, primivši gotovo sve zgoditke iz protunapada. Kod Ademara je najbolji bio hrvatski reprezentativac Petar Metličić sa osam zgoditaka, dok su kod Zagrepčana najučinkovitiji bili Zvonimir Bilić i Lazo Majnov sa po šest pogodaka.