Agent objasnio kako je Lewandowski propustio uzeti 200 milijuna eura

Foto: EPA, Profimedia

ROBERT LEWANDOWSKI karijeru je produžio u Sjedinjenim Američkim Državama, u dresu Chicago Firea, nakon što mu je prošlog mjeseca istekao ugovor s Barcelonom. Katalonski klub nije mu ponudio produženje suradnje, iako je poljski napadač želio ostati još barem godinu dana. Njegov agent Pini Zahavi tvrdi da je Lewandowski zbog odanosti Barceloni propustio zaradu od 200 milijuna eura.

"U siječnju ove godine Robert je imao ponudu za dvogodišnji ugovor vrijedan 100 milijuna eura po sezoni. Odbio ju je jer je htio ostati u Barceloni. Ponuda je vrijedila isključivo u zimskom prijelaznom roku, ne i na ljeto", rekao je agent poljskog napadača i dodao:

"Robert je želio igrati u Saudijskoj Arabiji, najviše zbog kvalitete života. Vremenska razlika između Rijada i Varšave je mala, a let do Poljske kraći je nego iz SAD-a. Bili smo svjesni da ga ondje čeka golem novac, no transfer se nije ostvario jer je čekao Barcelonu. Upozorio sam ga da na ljeto neće imati istu ponudu, ali odlučio je pričekati."

Odlazak iz Barcelone

Prema riječima njegovog agenta, predsjednik kluba Joan Laporta želio je zadržati Poljaka, ali konačnu odluku donijeli su sportski direktor i trener.

Foto: EPA

"Predsjednik Joan Laporta ga iskreno cijeni i želio je da Robert ostane još jednu sezonu. No, Laporta se ne upliće u posao trenera. Momčad sastavljaju Deco i Hansi Flick, a oni mu nisu mogli jamčiti mjesto u početnoj postavi. To mu je bilo važnije od novca. Deco i Flick jednostavno su imali drukčiju viziju budućnosti kluba, u kojoj nije bilo mjesta za Roberta."

Selidba u MLS

Zahavi navodi da je američki klub pokazao najveću želju da dovede Lewandowskog.

"Ljudi iz Chicaga borili su se za njega više od ikoga. Rijetkost je vidjeti da klub toliko želi nekog igrača. Bili su nevjerojatno strpljivi, odlučni i kreativni. Poduzeli su apsolutno sve kako bi uvjerili Lewandowskog. Nije bilo glume, stvarno su bili zaluđeni njime. Ponudili su mu drugi najveći ugovor u povijesti MLS-a, odmah nakon Messijevog. Chicago je pod svaku cijenu želio dovesti Roberta", pojasnio je agent.

Interes iz Italije

Lewandowski je bio na meti i talijanskih velikana, ali transfer je bio financijski neizvediv. "Sastao sam se s vodećim ljudima Milana i razgovarao s izvršnim direktorom Juventusa Damienom Comollijem. Robertov dolazak bio bi sjajan posao za oba kluba, ali iskreno, bio im je financijski nedostižan. Serie A više nije najbogatija liga na svijetu i situacija je ondje trenutačno vrlo teška."

 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.