Ajax i Feyenoord podijelili bodove

U DVOBOJU dvije prvoplasirane momčadi Eredivisie (11. kolo), Feyenoord i Ajax su u najvećem nizozemskom derbiju odigrali 2-2.

Ajax je remijem na De Kuipu produžio niz nepobjedivosti na 11 utakmica i sada ima sedam pobjeda i četiri neriješena rezultata te je prikupio 25 bodova, jednako kao i Feyenoord koji ima osam pobjeda, dva poraza i jedan remi, ali lošiju gol-razliku od “kopljanika”, pa je situacija na ljestvici ostala ista kao i prije susreta. No, ukoliko PSV pobijedi AZ Alkmaara, prestići će obje momčadi za jedan bod i preuzet će vodeću poziciju.

Domaći su poveli pogotkom Giovannija van Bronckhorsta u 29. minuti, izjednačio je Dennis Rommedahl u 53., a Siem de Jong je u 67. minuti doveo Ajaxa u vodstvo od 2-1.

U 74. minuti je suđen jedanaesterac za Feyenoord. Maarten Stekelenburg, vratar Ajaxa, obranio je udarac Thea Luciusa, no iz odbijanca je ipak izjednačio Jonathan de Guzman, za kojeg, inače, Chelsea nudi 20 milijuna eura.

Glavni sudac utakmice Frank De Bleeckere podijelio je čak sedam žutih kartona.

Feyenoord – Ajax 2-2 (Van Bronckhorst 29, De Guzman 74/Rommedahl 53, De Jong 67)