Ajax jedva iščupao pobjedu, igrala sva trojica Hrvata

NOGOMETAŠI Ajaxa su u 17. kolu nizozemskog prvenstva uz puno muke u Deventeru pobijedili Go Ahead Eagles 3:2 i produžili niz bez poraza u Eredivisie na devet utakmica. Ajax je ovom pobjedom zadržao peto mjesto, a za četvrtoplasiranom Alkmaarom zaostaje pet bodova.

Ajax je poveo u 27. minuti golom Bergwijna, ali su se domaćini vratili minutu prije odmora preko Edvardsena. Ipak, Ajax je na poluvrijeme otišao s vodstvom jer je Tahirović u nadoknadi zabio za 2:1. Na poluvremenu je Jakov Medić zamijenio Josipa Šutala, a Go Ahead Eaglesi su izjednačili u 58. minuti golom Kramera.

Ajax se vratio u prednost 72. kad je zabio Rensch, a gosti iz Amsterdama, za koje je Borna Sosa igrao svih 90 minuta, imali su dosta sreće do kraja susreta. Edvardsen je u 79. minuti imao čisti zicer za 3:3, Kramer je u 90. odlično pucao pod gredu, ali je golman obranio, da bi udarac Sowa u sudačkoj nadoknadi zaustavila prečka.