nizozemska

Ajax petardom potvrdio 36. naslov prvaka Nizozemske

AJAX je u 33. kolu nizozemskog prvenstva na Johan Cruyff Areni pobijedio Heerenveen 5:0 i tako kolo prije kraja osigurao 36. naslov prvaka svoje zemlje. Momčad Erika ten Haga sve je riješila u prvom poluvremenu golovima Tagliafica u 19., Berghuisa u 33. i Hallera iz penala u 38. minuti. Četvrti gol zabio je Brobbey pet minuta prije kraja, a konačnih 5:0 postavio je Alvarez u sudačkoj nadoknadi.

Tako Ajax kolo prije kraja ima četiri boda prednosti ispred PSV-a koji je pobijedio NEC Nijmegen 3:2, ali mu ta pobjeda na kraju ništa nije značila. Sebastian Haller je golom iz penala učvrstio prvo mjesto na ljestvici strijelaca. Ovo mu je bio 21. gol ove sezone u prvenstvu, a ukupno ih je u 41 nastupu u svim natjecanjima upisao čak 33.

U Ajaxu je došao do drugog uzastopnog naslova prvaka i trećeg u zadnje četiri sezone. Podsjetimo, trener Erik ten Hag na kraju sezone napušta Amsterdam i odlazi na Old Trafford nakon četiri uspješne godine.