Albanski prvak na korak do Maksimira

DINAMOVI potencijalni protivnici u drugom pretkolu Lige prvaka, prvaci Albanije i Litve, odigrali su prvi susret u Albaniji, koji je završio minimalnom pobjedom domaćina Elbasanija.

Na utakmici su bili Dinamov trener Josip Kuže i njegov pomoćnik Džemal Mustedanagić, a na uzvrat u Panjevižisu će putovati samo prvi strateg "Modrih". Jedini gol postigao je Gentian Stojku koji je u 69. minuti ušao u igru.

Dinamo će protivnika doznati za tjedan dana, a prvu europsku utakmicu igraju 25. ili 26. srpnja.

Tijek susreta:

Utakmica se od 17:30 igrala na stadionu Ruzhdi Bizhuta u Elbasanu. Sudio je Bernandino Gonzales Vasques iz Španjolske.

Već u drugoj minuti Elbasani je imao priliku za vodstvo, no udarac s vrha šesnaesterca je završio pokraj gola.

U prvih deset minuta Elbasani je radio pritisak na obranu gostiju, te iznudio dva kornera.

Prilika za Elbasani. Sredinom prvog dijela obje momčadi su još "ispitivale snage", da bi prvu pravu priliku imali domaćini u 28. minuti. Klevis Dalipi je pucao prema golu nakon što je vratar obranio silovit udarac Ilira Qorrija.

Pet minuta prije kraja Dorian Bylykbashi je pucao prema vratima Litvanaca, ali je Arvidas Skrupsis bio na mjestu.

Prilika za Ekranas. Ekranas je u 44. minuti propustio realizirati priliku, nakon što su njihovi napadači izigrali albanskog braniča Nevila Dedea i vratara Elvisa Kotorrija.

Poluvrijeme. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, uz dvije opomene gostujućim igračima. Elbasani nije igrao agresivno, a Ekranasu je odgovarao neriješen rezultat.

Momčadi su agresivnije ušle u nastavka susreta, a u 53. minuti je Hetlen Capja s 25 metara uposlio gostujućeg vratara.

Izmjena u redovima Elbasanija. Albert Kaci je napustio igru u 59. minuti, a ušao Daniel Xhafa.

Minutu kasnije Hetlen Capja je dobio prvi žuti karton za domaćine.

Nakon pet minuta igre Daniel Xhafa je odlično uposlio Klevis Dalipia, no napadač Ekranasa nije uspio promijeniti rezultat na semaforu.

Prilika za Ekranas. Litvansku prvak je u 67. minuti mofao povesti preko Mantas Savenas koji je silovito, ali neprecizno pucao.

Izmjena u redovima Elbasanija. Trener Ilir Daja je minutu kasnije u igru uveo Gentiana Stojkua, a na klupu poslao Hetlena Capju.

Izmjena u redovima Elbasanija. Klevis Dalpi je imao novu priliku za vodstvo Elbasanija, no lopta je otišla pokraj gola. Nakon propuštene akcije svoje mjesto u igri je prepustio Arlindu Nori.

1:0 Igrač koji je ušao u 69. minuti, Gentian Stojku je u 75. minuti zatresao mrežu.

U 80. minuti je Ekranas mogao izjedančiti, no Elvis Kotorri je sačuvao gol.

Kraj. Elbasani je ostvario minilalnu prednost uoči uzvrata koji se igra za tjedan dana u Litvi.

Elbasani:
Elvis Kotorri, Julian Brahja, Nevil Dede, Endrit Vrapi, Abraham Alechenwu, Hetlen Capja, Albert Kaci, Safet Osja, Ilir Qoori, Dorian Bylykbashi, Klevis Dalipi

Ekranas:
Arvidas Skrupsis, Alfredas Skroblas, Klimavicius, Gedimnas Paulaskas, Aurimas Kucis, Mantas Savenas, Giderius Tomkevicius, Ruslans Mihalchuk, Vitalius Kavaliauskas, Povilas Luksis, Slekys

Rezultati prvih susreta prvog pretkola nogometne Lige prvaka:

FC Pjunik (Arm) - Šerif Tiraspol (Mol) 0:0
TVMK Tallinn (Est) - Hafnarfjordur (Isl) 2:3 (0:1)
Sioni Bolnisi (Gru) - Baku (Aze) 2:0 (0:0)
Elbasani (Alb) - Ekranes (Lit) 1:0 (0:0)
Linfield (SIr) - Hit Gorica (Slo) 1:3 (0:2)
Duedelingen (Luk) - Rabotnički (Mak) 0:1 (0:0)Birkirkara (Mal) - B36 Torshavn (Fa.o) 0:3 (0:2)