Amerikanci demolirali Kineze s 31 razlike

AMERIČKA košarkaška reprezentacija startala je lakom pobjedom 101:70 protiv Kine na Olimpijskim igrama, makar su se mučili tijekom prvog poluvremena.

Tijekom prve četvrtine Kina je duže bila u vodstvu, a SAD su se odvojile tek u drugoj četvrtini, ali su na poluvrijeme otišli s ne baš uvjerljivim vodstvom 49:37.

U drugom poluvremenu su Amerikanci napokon odigrali dostojno svog imena i u tom periodu dopustili samo 11 koševa domaćina. Nakon treće četvrtine rezultat je bio visokih 74:48 i do kraja su Amerikanci samo odradili posao.

Najbolji je kod SAD bio Dwayne Wade sa 19 poena, LeBron James je dodao 18, a Kobe Bryant 13, s tim da je pogodio samo jednu od sedam trica.

Kod Kineza je najviše ubacio Yao Ming 13, te je dodao 10 skokova i tri blokade.