Ančić u finalu protiv Llodre

HRVATSKI tenisač Mario Ančić plasirao se u finale 323.250 eura vrijednog ATP turnira u sHertogenboschu. Ančić je u polufinalnom dvoboju sa 6:4, 6:4 svladao Čeha Jana Hernycha, te će u finalu igrati s prošlogodišnjim pobjednikom ovoga turnira, Francuzom Mickaelom Llodrom.

U oba seta Ančić je oduzeo servis Hernychu pri svom vodstvu od 5-4, te tako automatski osvajao i set. U prvom setu je Ančićeva set-lopta na Herychov servis bila ujedno i jedina "break-lopta" u toj dionici igre i odmah je bila iskorištena.

U drugom setu se Hernych uspio izboriti za jednu "break-loptu" i to kod rezultata 4-4, ali je Ančić uspio osvojiti tri poena zaredom, a onda u sljedećoj igri stići i do 15-40, odnosno dvije meč-lopte. Iskoristio je odmah prvu.

Ovo će biti treći finalni nastup Ančiću u karijeri, a još uvijek čeka prvi naslov. Lani je izgubio u finalu u Milanu od Francuza Anthonyja Dupuisa, dok ga je ove godine u finalu Scottsdalea svladao Australac Wayne Arthurs.