Anderlecht osigurao 30. naslov prvaka Belgije

NOGOMETAŠI Anderlechta osigurali su u nedjelju i teoretski novi naslov prvaka u Belgiji, njihov trideseti jubilarni, a prvi nakon trogodišnje pauze. Omogućila im je to pobjeda kod najvećeg suparnika, Club Bruggea, od 2:1.

Do kraja doigravanja je ostalo još četiri kola, a Anderlecht pred prvi pratiteljem, Club Bruggeom, ima prednost od 14 bodova. Gent se mogućom pobjedom u nastavku nedjelje može približiti na 13 bodova zaostatka, no i to je premalo budući je u igri još samo 12 bodova.

Van Damme je u 30. minuti donio prednost gostima, a sve je potvrdio pogotkom tri minute prije zaokružio Argentinac Matias Suarez. U zadnjim trenucima meča Wesley Sonck je samo smanjio za domaćina.

Hrvatski nogometaš Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta u domaćem sastavu, no nije se previše istaknuo protiv novog belgijskog prvaka.