HRVATSKI NOGOMETAŠI

Andrija Balić opet zabio u važnoj pobjedi DAC-a

SLOVAČKI DAC pobijedio je Hafnarfjordur 2:0 u gostima u utakmici 1. pretkola Europa lige.

Slovaci su potpuno dominirali na Islandu, a pobjedu im je trasirao 23-godišnji Andrija Balić koji je u 23. minuti doveo DAC u vodstvo. Gosti su sve riješili u 76. minuti kad je konačnih 2:0 postavio Ramirez.

Baliću je ovo bio već četvrti gol ove sezone u pet odigranih utakmica. Bivši igrač Hajduka stigao je u Dunajsku Stredu na posudbu iz Udinesea u veljači, a Slovaci su ovog ljeta otkupili njegov ugovor za nepoznat iznos.

Balić je u veljači 2016. godine otišao iz Hajduka u Udinese za tri milijuna eura te je za taj klub odigrao 33 utakmice. No, od zime 2019. bio je na posudbama u Fortuni Sittard, Perugiji i DAC-u.