Arsenal izbacio Liverpool iz FA kupa

ARSENAL je sinoć pobjedom od 1-3 na Anfieldu izbacio Liverpool iz FA kupa, kojeg su Redsi prošle godine osvojili.

Junak susreta za Arsenal je bio česki internacionalac Tomas Rosicky koji je zabio dva gola, prvo u 37. minuti te opet nekoliko minuta kasnije, prije samog kraja poluvremena.

Liverpool je u drugo poluvrijeme krenuo jako ofenzivno, igrali su dobro i stvarali prilike, ali ništa nije ulazilo u mrežu Manuela Almunije, koji je mjenjao prvog vratara Jensa Lehmana.

Kuyt je u 71. zabio za 1-2, što je Liverpoolu vratilo tračak nade, ali ne za dugo. Šest minuta prije kraja susreta kapetan Topnika Thierry Henry pokazao je da se polako vraća u formu. Henry se nakon genijalnog solo prodora i sam upisao među strijelce te postavio konačni rezultat 1-3 za Arsenal.

Wengeru je sigurno posebno drago što je izbacio Liverpool, to mu može doći kao mala osveta za finale FA kupa 2001. godine kad su ga u finalu porazili upravo Redsi, golom Michaela Owena u posljednjim minutama susreta.