Arsenal - Liverpool 1:1, Bišćan igrao 5 minuta

U SUSRETU 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Liverpool odigrali su na Highburyu pred 38.074 gledatelja 1:1 (0:0).

Gosti su poveli u 70. minuti pogotkom Dannya Murphya iz jedanaesterca, a izjednačio je Thierry Henry devet minuta kasnije, također s bijele točke. Za Liverpool je posljednjih pet minuta odigrao i bivši član zagrebačkog Dinama, Igor Bišćan.

Liverpool je ovim remijem produžio niz bez pobjede na devet utakmica, osvojivši od posljednjih 27 mogućih bodova tek četiri.

U drugom susretu Newcastle United je pobijedio Tottenham sa 2:1 (1:0). Strijelcu za ´svrake´ bili su Gary Speed (17) i Alan Shearer (58), dok je pogodak za Tottenham postigao Nikos Dabizas (73 - autogol).

Houllier napao Jeffersa

Nakon dvoboja Arsenal i Liverpool, koji je završio bez pobjednika (1:1), menadžer ´redsa´ Gerard Houllier verbalno je napao napadača ´topnika Francisa Jeffersa.

´Jeffers je zaslužio Oscar za svoju glumu. Njegov potez nema veze sa sportom. Takvo ponašanje potrebno je rigorozno kazniti kao opomenu drugim igračima,´ ljutio se trener Liverpoola. Nakon starta Johna Arnea Riisea, Jeffers je pao u kaznenom prostoru što je bilo dovoljno da sudac Jeff Winter pokaže na jedanaesterac. Televizijski snimak nije mogao potvrditi ispavnost sudačke procjene. Henry je bio siguran realizator i Arsenal je 12 minuta prije kraja dvoboja na Highburyu uspio izjednačiti na 1:1.

´Zaista sam ljut. Oštećeni smo u zadnjim minutama utakmice,´ dodao je Houllier.