LIGE PETICE

ARSENAL - SOUTHAMPTON 1:1 Novo samouništenje Arsenala

NOVA utakmica, novi kiks Arsenala. U 13. kolu Premiershipa kod kuće je protiv Southamptona odigrao 1:1.

Mučio se Arsenal ponovno u ovoj utakmici, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su gosti bili puno bolji.

Već u 18. minuti Southampton je poveo.preko Walcotta. Adams ga je proigrao savršenom dubinskom loptom kroz sredinu, brzi Walcott je pobjegao obrani i na kraju lobao istrčalog Lena.

Arsenal je bolje započeo drugo poluvrijeme i to je naplatio u 52. minuti golom Aubameyanga. Nakon odlične akcije ga je pronašao Nketiah, a Gabonac nije imao težak posao pogoditi za 1:1.

Ponovno samouništenje Arsenala

Ipak, Arsenal se ponovno samouništio u nastavku utakmice, nakon crvenog kartona. Drugu utakmicu u nizu Topnici su završili s igračem manje. Ovoga puta je glupost napravio Gabriel, koji je u razmaku od četiri minute dobio dva žuta kartona.

Domaćini su potom sve bacili u obranu, a gosti su najbolju priliku imali kada je Redmond u padu pogodio prečku. Rezultat se na kraju ipak nije mijenjao.

Zbog pobjede Evertona kod Leicestera 2:0 sada je Southampton skočio na treće mjesto tablice s 25 bodova. Da je pobijedio, barem privremeno bi držao prvo mjesto. Katastrofa Arsenala se nastavlja - nalazi se na tek 15. mjestu Premiershipa.