Arsenal u Milanu ponizio Inter, Monaco ide dalje

Skupina A

Nogometaši škotskog Celtica i njemačkog Bayerna odigrali su u Glasgowu pred 60.000 gledatelja u dvoboju 5. kola A skupine Lige prvaka 0:0.

Celtic Glasgow: Hedman, Balde, Varga, McNamara, Agathe (od 63. Miller), Lennon, Petrov, Sutton, Thompson, Hartson (od 86. Sylla), Larsson

Bayern: Kahn, Sagnol, Kuffour, Kovač, Lizarazu, Salihamidžić, Jeremies, Ballack, Hargreaves, Makaay, Santa Cruz (od 73. Pizarro)

Sudac: Temnink (Nizozemska)

Skupina B

U dvoboju 5. kola B skupine Lige prvaka nogometaši Lokomotiva pobijedili su u Moskvi pred 23.000 gledatelja kijevski Dynamo 3:2 (2:1).

Strijelci za rusku momčad bili su Maksim Buznikin (28), Sergej Ignaševič (45 - 11m), te Winston Parks (89), Pogotke za goste postigli su Valentin Belkevič (37) i Maksim Šatski (64). U momčadi Dynama od prve minute zaigrao je Goran Sablić, dok Jerko Leko nije nastupio.

Lokomotiv: Ovčinikov - Ignaševič, Pažin, Sennikov, Lekcetho, Jevsejev, Maminov, Loskov, Khohlov, Ašhvetia, Buznikin (od 82. Parks, od 90. Nižegorodov)

Dynamo: Šovkovski, Dmitrulin, Gavrančić, Gusev, Nesmačni, Sablić, Oniščenko (od 66. Peev), Ghioane (od 56. Khatskevič), Belkevič, Rincon, Šatski

Sudac: Ibanez (Španjolska)

Skupina C

Nogometaši Monaca i PSV Eindhovena odigrali su pred 17.000 gledatelja u susretu 5. kola C skupine Lige prvaka 1:1 (1:0), a tim rezultatom Monaco se plasirao u drugi krug natjecanja.

Pogodak za momčad iz Kneževine postigao je Fernando Morientes (34), dok je rezultat izjednačio Vennegor of Hesselink u 84. minuti. Hrvatski reprezentativac Dado Pršo igrao je do 59. minute, kada je umjesto njega ušao Cisse. Utakmicu je sudio Željko Širić i pokazao je tri crvena kartona - dva igračima Monaca, Zikosu (83) i Giulyu (88), a jedan gostima iz Eindhovena Theu Luciusu (50).

Monaco: Roma, Givet, Squillaci, Rodriguez, Evra (od 75. Ibarra), Giuly, Zikos, Bernardi, Rothen, Morientes (od 81. Adebayor), Pršo (od 59. Cisse)

PSV Eindhoven: Waterreus, Bogelund (od 72. Colin), Faber, Bouma, Lee (od 78. De Jong), Park, Lucius, Vogel, Robben, Vonlanthen (od 63. Hesselink), Kežman.