Rođen je novi car svjetskog nogometa, a riječ je o mladom hrvatskom stoperu Luki Vuškoviću (19), koji se ubrzano probija među najbolje svjetske braniče. Španjolci ga nazivaju i "Kaiserom", ističući njegov potencijal da dominira obranom u godinama koje dolaze, piše AS.
Najčitaniji španjolski sportski medij dao je čitateljima da izaberu idealnih 11 predstojećeg Svjetskog prvenstva od igrača koje je As stavio u uži izbor. Među četiri stopera u ponudi je Luka Vušković. On je u društvu etabliranih i daleko iskusnijih Williama Salibe (Francuska), Rubena Diasa (Portugal) i Virgila van Dijka (Nizozemska). Vušković je zaslužio mjesto u uskom krugu elitnih stopera iako je jako mlad i ima samo četiri nastupa za reprezentaciju.
Smjena generacija
Njegov uspon simbolizira širi trend u nogometu. Naime, razdoblje iskusnih braniča, prekaljenih u tisućama bitaka, postupno se privodi kraju. Na scenu je stigla nova, snažna generacija mladih igrača odlučnih da zavladaju obranom, a Vušković se nameće kao jedan od njezinih najistaknutijih predstavnika.
Unatoč kratkoj međunarodnoj karijeri, Luka Vušković imat će priliku pokazati svijetu kakav je igrač. "Kakvog je samo stopera imao Hamburg u protekloj sezoni!", oduševljeni su Španjolci mladićem koji je u Njemačkoj bio na posudbi iz Tottenhama. "Postao je jedna od senzacija Bundeslige. Njegova vrijednost porasla je na 60 milijuna eura u manje od godinu dana", napominje As.