Asistencija Srne, pobjede favorita

NOGOMETAŠI Šahtara i kijevskog Dinama upisali su lake pobjede u 23. kolu domaćeg prvenstva, nakon uspješnih nastupa u četvrtfinalu Kupa UEFA-e.

Lakše je do tri pobjede došao Šahtar koji je na svom stadionu s 3-0 pobijedio kijevski Arsenal. Hrvatski nogometaš Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za domaćina, a uz to je i asistirao kod posljednjeg trećeg pogotka Jadsona.

Kijevski Dinamo je do 72. minute bio u problemima protiv Črnomoreca. Naime, gosti su u Kijevu držali 1-1, ali su do kraja utakmice primili dva pogotka (Kravčenko i Alijev).

Dinamo je uvjerljivo najbolja momčad prvenstva s plusom od 15 bodova u odnosu na Šahtar.

Viša liga, 23. kolo:

Šahtar - Arsenal Kijev 3-0 (Gladki 51, Lewandowski 73, Jadson 79)

Dinamo Kijev - Črnomorec 3-1 (Nesmašni 3, Kravčenko 72, Alijev 85 / Bondarenko 58)

Metalist Harkiv - Karpati 1-1 (Dević 50 / Kuznjecov 7)

Redoslijed: 1. Dinamo Kijev 61, 2. Šahtar 46, 3. Metalist Harkiv 45, 4. Metalurg Donjeck 40, 5. Vorskla 37.