Atletika: Blanka Vlašić bacala kuglu na ekipnom PH

ATLETIČARKE Slavonija Žita iz Osijeka i atletičari Varaždinske banke ekipni su seniorski prvaci Hrvatske za 2003.

Na dvodnevnom natjecanju na stadionu Svetice pobjednika u ženskoj konkurenciji odlučila je posljednja disciplina štafetna utrka 4x400 metara u kojoj su trijumfirale Osječanke, te sa 93 boda osigurale naslov ispred zagrebačke Mladosti sa 92 boda, koliko su skupile i prošlogodišnje prvakinje Kvarner-Autotransa iz Rijeke.

Četvrto mjesto osvojile su atletičarke splitskog ASK-a za koje je nastupala i najbolja hrvatska atletičarkla Blanka Vlašić i to u za nju "čudnoj" disciplini bacanja kugle, zauzevši s hicem od 10.19 metara četvrto mjesto. U "svojoj" diciplini skoka uvis Blanka je praktički bez konkurencije s lakoćom pobijedila sa skokom od samo 1.60 metara.

Kod atletičara je Varaždinska banka sakupila 134 boda, zagrebački Zrinjevac 126, trećeplasirana Mladost iz Zagreba 112, četvrti Kvarner-Autotrans 88, a splitski ASK 84 boda.