ATP Cincinnati: Ljubičić prošao Malissea

HRVATSKI tenisač Ivan Ljubičić startao je pobjedom na ATP Masters Series turniru u Cincinnatiu svladavši Belgijanca Xaviera Malissea 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Ljubičić je za više od dva i pol sata igre uspio svladati Belgijanca, od kojeg je, što je raritet, prije dvije godine na istom turniru izgubio - identičnim rezultatom. Nije počelo dobro, Malisse je uzeo servis Ljubičiću u sedmoj igri i riješio prvi set, a u drugom je naš tenisač bio bolji u "tie-breaku". U odlučujućem setu Ljubičić je vodio sa 4:2, no opet je morao u "tie-break", koji je ponovno riješio u svoju korist.

Poput Ljubičića, ranije je i Ivo Karlović pobijedio dobivši "tie-breakove" drugog i trećeg seta, te spasivši tri meč-lopte protiv Južnoafrikanca Moodiea.

U 2. kolu Ljubičića čeka Španjolac Carlos Moya, protiv kojeg u međusobnim dvobojima vodi sa 3:2, iako je zadnja dva dobio četverostruki umaški pobjednik.