ATP Rotterdam: Ljubičić bolji od Hrbatya

SLOVAK Dominik Hrbaty drugi je tjedan zaredom poražen od hrvatskih tenisača. Prošlog tjedna u 1. kolu turnira u Marseilleu zaustavio ga je Mario Ančić, a danas ga je u 1. kolu ATP turnira u Rotterdamu pobijedio Ivan Ljubičić sa 6:4, 1:6, 6:2.

U prvom setu Ljubičić je odlično igrao na svoj servis. Izgubio je samo pet poena na svoj početni udarac, a od pet prilika za break iskoristio je jednu. Sasvim druga slika u drugom setu. Ljubo je osvojio tek svaki drugi poen na svoj servis, a slovački je tenisač s dva breaka iznudio treći, odlučujući set.

Ljubičić je u trećem setu vrlo rano oduzeo servis protivniku, te je poveo 3-0. Kod 3-1 spasio je četiri break lopte i to je bio ključni trenutak meča.

Bio je ovo peti dvoboj Ljubičića i Hrbatya, a sve ih je dobio hrvatski tenisač.

U 2. kolu Ljubičić će igrati protiv pobjednika dvoboja između Rumunja Andreia Pavela i Nizozemca Sjenga Schalkena.