ATP Tokio: Novaku naslov nakon 15 mjeseci

ČEŠKI tenisač Jiri Novak osvojio je ATP turnir u Tokiju, pobijedivši u finalu Amerikanca Taylora Denta 5:7, 6:1, 6:3.

U prvom setu obojica tenisača bila su nervozna i lako su gubili svoje servise, ukupno pet puta. Novak jednom više od svog protivnika, što ga je koštalo gubitka prvog seta. Američki tenisač svaku je priliku koristio za izlazak na mrežu. No, u nastavku meča to mu se nije isplatilo, jer ga je Novak odličnom igrom s osnovne linije često puta "probijao". Tri breaka u drugom i jedan u trećem setu na kraju su bili dovoljni Novaku da nakon sat i 45 minuta igre dođe do prve pobjede na ATP Touru u posljednjih 15 mjeseci. Ujedno, to mu je šesti osvojeni turnir u karijeri.

"Obojica smo krenuli prilično nervozno, gubili smo svoje servise. No, u drugom i trećem setu poraslo mi je samopouzdanje i tada sam definitivno bio bolji igrač na terenu. Čitav tjedan osjećao sam se odlično, do finala sam dobio Srichaphana i Hewitta, i mislim da sam igrao odličan tenis", kazao je Novak.