Auxerre pobjedom do vrha ljestvice

NOGOMETAŠI Auxerrea zauzeli su vrh ljestvice u francuskom nogometnom prvenstvu, doduše s utakmicom više od Montpelliera i dvije od branitelja naslova Bordeauxa.

Tim dvjema momčadima još predstoji odigrati svoje susrete 29. kola, s time da Bordeauxu predstoji i odrađivanje jednog otkazanog dvoboja. Kako bilo, Auxerreovi nogometaši svoje su napravili pobjedom 2:1 protiv Le Mansa koji je preko pogotka Helstada u 89. minuti stavio bod "u džep".

Ipak, Pedretti je sve stigao okrenuti i pomoći Auxerreu da upiše petu pobjedu u posljednjih šest prvenstvenih ogleda. Prvi je gol na utakmici, u 25. minuti, postigao Jelen.

Lorient je u posljednje tri utakmice osvojio sedam bodova, no na gostovanju kod pretposljednjeg Boulognea ostao bez ičega. Bilo je 2:0 za domaćina koji je, prije ove utakmice, posljednju domaću prvenstvenu pobjedu proslavio 6. prosinca (Lens 2:1).

Ogled Grenoblea i Monaca završio je bez pobjednika i golova, kao i bez nastupa hrvatskih nogometaša u redovima obiju momčadi.